“Lost River” on sünge muinasjutt armastusest, perest ja olelusvõitlusest ohtlikus  maailmas. Peaaegu inimtühjas linnas nimega Lost River elab kahe lapsega üksikema, kes  kistakse süngesse allilma, kui ta püüab oma lapsepõlvekodu päästa ja oma perekonda koos  hoida. Naise teismeline poeg Bones avastab saladuse linna tekkeloo kohta, mis temas huvi  äratab ja viib poisi ootamatule rännakule, kus pannakse proovile tema ja ta lähedased.

Ryan Goslingu režiidebüüt “Lost River” avab staari uuest küljest ning näitab temas peituvat potentsiaali. Tegemist on lummava vaatemänguga, mis võtab šnitti mainekatest lavastajatest nagu Nicholas Winding Refn, David Lynch, Terence Malick ja paljud teised. Filmis teevad suurepärased rollid Christina Hendricks (“Drive”), Saoirse Ronan (“Lepitus”), Eva Mendes (“Holy Motors”) ja Matt Smith (“Doctor Who”).

Enne “Lost Riverit” linastub Sander Jahilo lühimängufilm “Rauapuudus”, mis võitis esimest korda toimunud HÕFFi stsenaariumivõistluse ja esilinastus HÕFFi programmis. Ka Tartu rahvas saab nüüd näha muhedat filmi, mis pakub põhjust nii õõva tunda kui ka habemesse itsitada. Lugu on pealtnäha lihtne: matkasell satub rabas kokku kummalise metsalisega, kes hakkab ebamugavaid toitumisalaseid küsimusi esitama. Lõpuks leiavad nad ühise keele ning kõik ellujääjad jäävad rahule.