Augusto Mendes, üksikisa ja näitleja, kes mängib ka madala eelarvega soft-porno filmides, et ellu jääda ja kasvatada oma last Sao Paulos, osaleb konkursil ja temast saab laste telesaate juht, kloun Bingo. Saade saab üleöö Brasiilia televisioonis tohutult menukaks, tehes Bingost kõige populaarsema klouni kogu riigis. Nii loodab Augusto hakata elama rokkstaari elu, millest on alati unistanud.

Kuid vaatamata oma kuulsusele Bingona muutub Augusto elu ebamugavalt paradoksaalseks: kuna tema töölepingus on klausel, mis keelab saatejuhi tõelist identiteeti paljastada, on ta Bingona küll rahvuslik kuulsus, kuid jääb klounikostüümita endiselt tundmatuks näitlejaks. See frustratsioon kandub üle ka tema pojale, kes on samuti sunnitud saladust pidama ja ei saa enam veeta kvaliteetaega koos isaga.

Film põhineb tõestisündinud loole, ehkki tegelaste õiged nimed on juriidilistel põhjustel muudetud. Linateos sai Brasiilias suurt vastukaja, ja mitte vaid tänu tõigale, et nimetatud kloun on Brasiilias lausa popkultuuri ikooniks tõusnud, vaid ka seetõttu, et sellest on kujunenud lausa linnalegend. Aastate jooksul on Brasiilia kõige populaarsema klouni kohta liikunud ohtralt kuulujutte ja teooriaid, kuid nüüd on viimaks tõde selgunud!

Brasiilia esitas filmi parima võõrkeelse filmi Oscari kandidaadiks.

Antonio Bordallo