Brasiilia noorte režissööride Paulinho Caruso ja Teodoro Poppovici esimene täispikk mängufilm paneb sind naerma ja pead vangutama, tihti mõlemat täpselt samal ajal. Vaieldamatult on siin palju lolli nalja, aga samas ka palju selget sügavust.

Filmi peategelane on kuulus-aga-mitte-veel-päris-kuulus seebikate ja telereklaamide staar Kika K (suurepärane rollisooritus Tatá Werneckilt), kes saabub  São Paulosse, et loodetavasti saada kinnitust uue armageddon-stiilis seebika peaosatäitja rolli endale saamise kohta, ja esitleda samal ajal ka oma uut raamatut.

Seda, et ta on mingisuguse raamatu kirjutanud, saab Kika K oma mänedžeri käest teada alles mõned tunnid enne raamatuesitlust… The show must go on ja nii asubki ta andma intervjuusid raamatu kohta, mida ta ei ole ei kirjutanud ega lugenud. Raamatu tegeliku autori krüptiline sõnum saadab Kika otsingule, mis viib ta ühte väga halvasti ajastatud eksistentsiaalsesse kriisi ja muudab ta elu tundmatuseni.

Tempokas ja värvikirev film annab tabavalt ja teravalt edasi tänapäeva meelelahutusmaailma telgitaguseid, sellega kaasas käivat seksismi ja kuulsusejanu absurdsust ning ka seda närivat tühja tunnet, kui sul justkui on kõik olemas, aga sa pole ikka veel õnnelik. Naerupahvakud ja tundeküllased hetked vahelduvad peadpööritava kiirusega. Action, huumor, romantika ja lendavad munandikotid, sekka veel katkeid gladiaatorlikest unenägudest – pole vist asja, mida siin loos ei ole.

Terve film on üks suur köielkõnd, ning Paulinho Caruso ja Teodoro Poppovici ja ka Tatá Wernecki tunnustuseks tuleb öelda, et kõik need veidrad ja vähem veidrad tükid töötavad üheskoos tõepoolest hästi.

(Liisi Rohumäe)