fbpx

18 kHz

18 kHz
Kasahstan
2020, 1h 19m
Režissöör
Farkhat Sharipov
Osades
Musakhan Zhumakhanov, Alibek Adiken, Kamila Fun-So, Roman Zhukov, Nyshanbek Zhubanaev, Dinmukhamed Akhmet, Anna Zakirova, Makhabbat Sarkytpayeva, Bubinor Bakieva
Keel
VENE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Jõhker ja ühtlasi kurb pilguheit 90ndate aastate Kasahstani suurlinna, kus teismeliste seas on puhkenud heroiinibuum. Noored püüdlevad vabaduse poole, kuid selle mõiste ja tähenduse osas puudub üksmeel. Koolis seletavad midagi õpetajad, kodus on vanemad nõudlikud ja tänitavad, samas on aga ühiskond oma poliitika ja kultuuriga kiires muutumises, andes noortele tahtmise ja lootuse oma eludega kuhugi välja jõuda – ent kuhu täpsemalt, kui ümberringi karjub näkku vaid vaesus ja viletsus?

Paljud üritavad kitsaid olusid uimastimüügiga leevendada. Nii mässivad nad end igatsetud vabaduse asemel hoopis üha enam ahelatesse. Olukorrale lisab lootusetust täiskasvanute võimetus oma lapsi kuulata ja päriselt mõista, millele viitab tabavalt ka filmi pealkiri – sagedusele, mis on tajutav nooremale inimesele, aga mitte täiskasvanule.

Oliver Põder

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus