fbpx

Ahto. Unistuste jaht

Eesti
2018, 1h 30m
Režissöör
Jaanis Valk
Keel
eesti, inglise
Subtiitrid
eesti

Eesti Filmi- ja Teleauhindadel 2019 pärjati “Ahto. Unistuste jaht” parima dokumentaalfilmi ja parima monteerija (Erik Norkroos, Kersti Miilen, Jaanis Valk) auhindadega ning filmi autorit Jaanis Valku tunnustati aasta tegija auhinnaga.

1940. aasta maikuus maabub New Yorgis purjelaev “Ahto”. Laeva pardal on kapten Ahto Valter, tema naine, kolmeaastane poeg ning reisikaaslased Ameerika Ühendriikidest, Kanadast, Austraaliast. Selja taga on poolteist aastat ümberilma purjetamist.

Dokumentaalfilm Ahto Valterist, suurelt unistajast, seiklejast ja meremehest, kelle II maailmasõja eelne ümbermaailmareis omanimelisel purjelaeval pani noored poisid janunema seikluste järele, naissoo õhates armastuskirju kirjutama ning ajakirjanikud enda järel jooksma. Keegi ei teadnud, mis on see motiveeriv jõud ja ajend, mis pani teda seda kõike läbi tegema.

Filmis püütakse lisaks ühe inimese eluloole tunnetada Ahto maailmavallutuse ja unistuste poole püüdlemise rasket rada. Vaataja näeb maailma tema muutustes ja eripäras, mis eelmise sajandi 20ndatel ja 30ndatel toimus. See oli aeg, kus kuulsuse saavutasid need, kes vallutasid midagi seni vallutamatut. Charles Lindeberg, Amelia Earheart ja prantslane Alain Gerbault tegid midagi, mis enne neid oli veel tegemata…

Kangelase püsimatu meel, aastatepikkused katsumused oma unistuste täitmiseks ning läbikukkumised sel teel rulluvad lahti filmi jooksul, mis kasutades unikaalseid arhiivimaterjale, avab vaataja jaoks eelmise sajandi maadeavastaja ihalused. Värvikas teekond ümber maailma avaneb tänu peategelase ja tema isa päevikutele, tänu unikaalsetele filmikaadritele, mis reisi jooksul filmilindile jäädvustatud ning poja mälestustele isast. Film toob vaataja silme ette ühe mehe elu ja meremeheks kasvamise loo, tema kujunemisprotsessi selleks, kes ta oli ning viib vaataja maailma, mille ta läbis, et selleks saada.

Ahto Valter on inimene, kellest tänapäeval eriti palju ei teata. Poiss, mees ja meediasündmus, kellest rääkisid suure maailmasõja eelõhtul ajalehed mõlemal pool Atlandi ookeani ning kes seejärel unustati.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus