fbpx

Alcarràs

Alcarràs
Hispaania, Itaalia
2022, 2h 0m
Režissöör
Carla Simón
Osades
Jordi Pujol Dolcet, Anna Otin, Xènia Roset
Keel
CATALAN, HISPAANIA, INGLISE
Subtiitrid
EESTI

Kataloonia külakeses elab perekond Solé, kes on mitmendat põlvkonda virsikukasvatajad. Nende tänavune saak võib aga jääda viimaseks, kuna maa omanik señor Pinyol sureb ning tema poeg otsustab maa ära müüa. Plaan on seal alustada päikeseenergia äri, mis ähvardab asendada virsikupuud päikesepaneelidega. Sellega eirab pärija oma isa ja Solé vanaisa vahelist ammust suulist kokkulepet, millega lubati Solé perekonnal maad kasutada. Kirjalikku lepingut aga pole ning nüüd püüab perekond meeleheitlikult leida viisi, kuidas maad, mis neid elatab, säilitada.

Carla Simón kujutab ehedalt Hispaania põllumajanduskriisi läbi ühe perekonna, kes on jäänud paratamatult tehnoloogilistele uuendustele jalgu.

Film võitis Berlinalel parima filmi Kuldkaru ning on valitud Hispaaniat esindama võõrkeelse Oscari kandidaadina.

 

Film kandideerib 2023. aasta LUXi publikuauhinnale, mille hääletamisest saad osa võtta ka sina!

LUXi publikuauhinna finalistideks on valitud viis filmi. Kutsume sind nähtud filme hindama! Hinnata tuleb viiepalliskaalal: viis tärni = suurepärane, üks tärn = vilets.
Filme saab hinnata kuni 12. juunini 2023.

Auhinna üks eesmärk on poliitikat kodanikele lähemale tuua. Seepärast antakse võidufilmi valimisel oluline roll Euroopa kinosõpradele, kes saavad oma lemmikute poolt hääletada.

Kõigi hääletajate vahel loositakse välja 10 reisi Strasbourgi LUX auhindade väljakuulutamisele 14. juunil. Rohkem infot all lingilt.

Vaata, hinda võida. luxaward.eu/et/

Ekraanil

JAANUAR 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus