fbpx

Ammuste aegade jalka

Régi idők focija
Ungari
1973, 1h 24m
Režissöör
Pál Sándor
Osades
Tamás Major, Dezsö Garas, László Márkus
Keel
UNGARI
Subtiitrid
EESTI

Budapest, 1924. aasta, ungari jalgpalli müütiline ajastu. Väikese pesumaja omaniku Ede Minariki ainus kirg on jalka. Ta unistab sellest, et tema meeskond, Csabagyöngye jõuaks esiliigasse. Selle nimel on ta nõus ohverdama kõik, isegi meeskonna enda.

See meeskond on nagu mari, mille järgi ta nime sai.Csabagyöngye on Ungari viinamarjahübriid, mis küpseb varakult, siis ründavad teda kohe herilased ja ta hakkab mädanema, vein tuleb temast kehvapoolne… Aga ikkagi peab tema nimel võitlema, alla anda ei tohi! Nagu ütleb hüüdlause filmis: „Sest meeskond peab olema!” Pole imet, et Ede Minarikist sai ungari filmiajaloo üks ikoonilisemaid kujusid: vastutuult võitleva, pärast iga hoopi jälle jalgele ukerdava, kangekaelselt unistava väikeinimese sümbol, ühtaegu traagiline ja koomiline figuur.

Filmi visuaalsed lahendused ja muusikagi meenutavad klassikaliste tummfilmide maailma, siin-seal esineb vihjeid Euroopa filmiklassikale, nii et režissöör ei avalda austust ainult ammuste aegade jalkale, vaid ka kinokunstile.

Ungari filmiõhtud on publikule tasuta. Saalis on piiratud arv kohti. Omale istekoha tagamiseks palume end registreerida: https://forms.gle/wGcMFNRP5fF8NTcC6.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus