Armastusega Vincent

Loving Vincent
Poola, Suurbritannia, USA
2017, 1h 28m
Režissöör
Dorota Kobiela, Hugh Welchman
Osades
Douglas Booth, Jerome Flynn, Saoirse Ronan, Chris O'Dowd, Robert Gulaczyk
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, vene

“Armastusega Vincent” on maailma esimene täies mahus käsitsi maalitud täispikk film. Film äratab ellu Vincent van Goghi maalid, et rääkida kunstniku elu- ja surmalugu. Linateoses on 65 000 kaadrit ja iga kaader on üks õlimaal. Filmi jaoks andsid oma panuse 125 maalikunstnikku maailma eri paigust, kes toodi kohale stuudiotesse Poolas ja Kreekas, et filmimaalide kallal töötada. Esmalt võeti stsenaarium näitlejatega üles nagu tavaline mängufilm, seejärel maaliti kõik kaadrid käsitsi õlivärvidega üle. Lõpptulemus pakub vaatajale vaimustavat ja ahhetama panevat vaatepilti.

On 1891. aasta suvi Prantsusmaal. Noormees Armand Roulin saab oma postiljonist isa käest ülesande toimetada kohale üks kiri. Selle on kirjutanud kunstnik Vincent van Gogh, kes on end äsja ära tapnud. Kuid kiri peab just kurbade sündmuste tõttu jõudma Vincenti vennani ning vastumeelselt ja Vincentisse üleolevalt suhtudes asub Armand teele.

Kirja kohaletoimetamine polegi nii lihtne, kui esmalt näis. Ühest paigast teise rännates õpib Armand erinevate inimeste kaudu tundma Vincenti elulugu ning uurib tema surma müstilisi asjaolusid.

Film on pälvinud palju kiidusõnu ning kandideeris ka parima täispika animatsiooni Oscarile.