fbpx

August välja

Bedre
Läti, Poola
2020, 1h 47m
Režissöör
Dace Puce
Osades
Agata Buzek, Egons Dombrovskis, Indra Burkovska, Luize Birkenberga, Dace Eversa
Keel
LÄTI
Subtiitrid
INGLISE

Aastal 2019 PÖFFil Industry@Tallinn & Baltic Eventi Work in Progress grand prix’ga kroonitud võitja süüvib selles filmis vihkamise, süütunde ja kättemaksu tagamaadesse. Mässumeelne Markuss õpib alles oma ohjeldamatut viha taltsutama ja otsib usaldusväärseid hingesugulasi. Ta on sunnitud elama koos vanaemaga ja kohanema mitte just kõige soojemas maapiirkonnas. Südametult jõhkrad teod ja karmid otsused ei aita tema kehva mainet sugugi parandada. Ta jagab oma kõige julmemaid saladusi tõrjutud meremehega, kellel on samuti häbiväärse ühiskonna eest üht-teist varjata.

Hästi tabatud atmosfääriga täiskasvanuks saamise ja eneseavastamise lugu, aeglases rütmis thriller tekitab ebameeldivaid hirmuaistinguid, mida võimendab veelgi Läti Riikliku Sümfooniaorkestri esitatud intensiivne muusika. Pärast edukaid katsetusi eri lühifilmivormidega teeb Dace Pūce enesekindla hüppe suure debüüdini, ammutades inspiratsiooni Läti kirjaniku Jana Egle tõsielul põhinevatest lugudest.

Läti esitas filmi võõrkeelse oscari nominendiks.

Edvinas Pukšta

 

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Seansid ja piletid
K 8. detsember 18:00
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus