Dr. Moreau saar
Edward (David Thewlis) satub lennuõnnetuse järel müstilisele saarele, mida hüütakse Dr. Moreau saareks. Ööbimispaika jõudes keelatakse tal toast väljuda, aga Edward läheb siiski öösel ringi uurima ja kohtab kummalisi looma ja inimese vahepealseid olendeid. Varsti selgub, et „Isaks“ hüütud Dr. Moreau (Marlon Brando) on saare muutnud õõvastavate loomkatsetuste laboratooriumiks.
H.G. Wellsi romaani järgi valminud „Dr. Moreau saare“ saamislugu on vaata et kurikuulsamgi kui film ise. Alguses lavastajana ametisse pandud ja filmi neli aastat ette valmistanud Richard Stanley vallandati neli päeva pärast võtete algust, asemele toodi John Frankenheimer ja kõik läks täiesti võpsikusse. Ükski inimene ei saanud võtteplatsil läbi ega aru, mida üldse tehakse. Lugematutest lugudest võiks siin ära tuua vaid selle, et Stanley lasi end salaja statistina filmi palgata ning mängib üht koermeest episoodilises rollis. Filmis, mille pealt teda ennast lavastajana minema löödi.
Richard Stanley on filmitegija, kelle huvid ulatuvad H. P. Lovecraftist ristirüütlite, püha graali, voodoo ja muude müstiliste nähtusteni – teisisõnu huvitab Stanley’d kõik, mis on põnev, ja neid teemasid oskab ta ka põnevalt käsitleda.
1990ndate alguses tegi Stanley kaks madalaeelarvelist filmi, millest on saanud kultusklassika. „Hardware“ (1990) on küberpunk-kõhedik tulevikuühiskonna tapjarobotist, kes hakkab oma elu elama ja „Tolmudeemon“ („Dust Devil“, 1992) räägib Namibias tegutsevast kurjast olendist, kes rituaalsete tapmiste abil pikendab oma igavest elu.
Kiire tähelennu järel komistas Stanley aga täielikku lõksu, kui tema esimene Hollywoodi suurproduktsioon „Dr. Moreau saar“ takerdus lugematutesse probleemidesse, kuni ta nädal enne võtete algust asendati John Frankenheimeriga.
Rapsimise tulemusena valmis film, mida loetakse tihti maailma halvimate hulka. Selle tulemusena oli Stanleyl tee filmilavastajate esiliigasse edaspidi suletud ning ta tegeles stsenaariumite ja raamatute kirjutamisega, kuni 2018. aastal tuli välja tema Lovecrafti ekraniseering „Värv avakosmosest“ Nicolas Cage’iga peaosas, mille võttis vastu peaaegu üksmeelne kiidukoor.