fbpx

Džässis ainult tüdrukud

Some Like It Hot
USA
1959, 2h 0m
Režissöör
Billy Wilder
Osades
Marilyn Monroe, Tony Curtis, Jack Lemmon, Joe E. Brown
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI

Üks kõigi aegade armastatumaid filme kahest muusikust, kes riietuvad naisteks, et pääseda gängsterite käest, mis on korduvalt valitud maailma parimaks komöödiaks. Film, mis on täna sama värske ja naljakas kui 60 aastat tagasi, mil see esmakordselt ekraanidele jõudis. Tempokas lugu liigub sujuvalt ühest žanrist teise ning ei lase vaatajal hetkekski igavust tunda. Gängsterilugude paroodiast saab muusikal, siis soorollidega uperpallitav pöörane farss ning romantiline komöödia.

Kui Chicago džässmuusikud Joe ja Jerry satuvad maffia arveteõiendamise tunnistajateks, peavad nad elu eest linnast põgenema. Võimalus selleks avaneb Floridasse suunduva tüdrukuteansambli koosseisus. Muusikud ilmuvadki naisteks riietatuna raudteejaama, esitledes end Josephine’i ja Daphnena, et asendada puuduolevaid ansambli liikmeid. Mõlemaid köidab bändi veetlev lauljatar Sugar Kane ning armunud Joe maskeerub miljonäriks, et teda endale võita. Samal ajal hakkab Daphnena esinevale Jerryle visalt külge lööma miljonärist playboy Osgood Fielding III. Asi läheb veel keerulisemaks, kui Florida hotelli saabuvad needsamad gangsterid, kelle eest mehed end varjavad: Chicago maffiaboss Spats Colombo oma käsilastega.

Filmi jätkuva menu taga on pea täiuslik kombinatsioon vaimukast stsenaariumist, suurepärasest teostusest ja vaimustavatest osatäitmisest. Tony Curtis ja Jack Lemmon on peategelastest drag queenidena koomiselt sarmikad ja neile sekundeerib vastupandamatult seksikas Marilyn Monroe. Sädeleva ja muretu pealispinna alt leiab tähelepanelik vaataja veel teisigi kihte. Billy Wilderi filmis on talle omaselt rohkelt teravmeelset künismi, kuid ka poolehoidu ja soojust tegelaskujude vastu. Südametunnistuseta kangelaste hukka mõistmise asemel tuntakse neile kaasa moel, mis mõjub julgelt praegugi. Ilma seda afišeerimata on lugu inimestest, kes valetavad ja tüssavad selleks, et meelitada teisi oma voodisse või rahakotti tühjendama, samal ajal ka ülistus tolerantsusele ja muutumise võimalikkusele. Kuid ennekõike siiski suurepärane meelelahutus.

Ekraanil

AUGUST 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus