fbpx

Eesti lühifilm 2021

Eesti lühifilm 2021
Eesti
2021, 1h 27m
Keel
EESTI

MIA JA LIKI – rež. Katrin Tegova

Näib, nagu võiks suvi igavesti kesta. Õed Mia ja Liki võtavad suvest viimast, kuid märgid sellest, et nende vanematega on midagi pahasti, häirivad nende rõõmsat elu. Tüdrukud tajuvad enda ümber toimuvaid muutusi, ent ei suuda olukorda mõista, mis omakorda tekitab neist seletamatut hirmu ja segadust.

ÜKS IMELINE MEES – rež. Jonas Taul

On olemas üks omapäraselt eriline mees, või vähemalt teda ümbritsev maailm määratleb teda omapärasena ja erilisena. Tal on fantastilisi oskusi, ebaloomulik andekus, tema suhtes võiks isegi kasutada sõna geenius, siiski, midagi temas on rahutu. Suured küsimused haaravad ta täielikult ja viivad kohta kus ta ei suuda enam muud teha, kui kõigest loobuda, et leida seda, mis temale ja muule loodusele tõesti väärtust pakub. Ja lõplikult ka rahu…

Jonas Tauli debüütfilm „Üks imeline mees“  pälvis 2021. aasta oktoobris rahvusvahelisel Fredrikstadi Animatsioonifestivalil lühifilmide grand prix’.

MAAKOHUS – rež. Eeva Mägi

Eeva Mägi lavastatud lühimängufilm on absurdist pakatav kohtudraama, mis jutustab loo kahest endisest abikaasast, kelle armastusest on saanud vihkamine ning järele on jäänud vaid soov teineteisele kätte maksta. Kõige selle vahele jääb aga väikene laps.

NÄOTUVASTUS – rež. Martinus Klemet

Igor-503 on kahetsusväärsete eluviisidega kodanik, kelle peatamiseks pole isegi näotuvastustehnoloogia piisavalt tõhus vahend.

MU KALLID LAIBAD – rež. German Golub

Ootamatult kodust ilma jäänud noormees Erki võtab enda kätte üksiku ema hoolitsemise. Ta on sunnitud leppima esimese tööga – laibavedaja. Veidramaks teeb olukorra aga pikaaegse kogemusega kolleeg, kelle jaoks on see vaid järjekordne päev tööpostil.

German Golubi bakalaureusetööna valminud “Mu kallid laibad” pärjati Ameerika Filmiakadeemia poolt 2020. aasta tudengi-Oscari parima rahvusvahelise mängufilmi kategoorias kuldmedaliga.

 

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus