fbpx

Finky

Finky
Iirimaa
2019, 1h 35m
Režissöör
Dathai Keane
Osades
Dara Devaney, Ned Dennehy, Diarmuid de Faoite, Fionnuala Gygax, Eoin Geoghegan
Keel
iiri, inglise, gaeli
Subtiitrid
inglise, eesti

Dathaí Keane alustas oma karjääri monteerijana, nüüdseks on ta mitme telesarja ja auhinnatud dokumentaalfilmi režissöör. Tema esimene täispikk mängufilm on särtsakas ja enesekindel debüüt, mis räägib oma eluga ummikus olevast muusikust ja nukumeistrist nimega Finky (nimiosas sümpaatne Dara Devaney). See omanäoline iiri film on tõeline meeltelaeng, omamoodi sõit Ameerika mägedel.

Kui Finky röövib ühel õhtul kohalikult bossilt rahapataka ja põgeneb koos parima sõbraga Šotimaale, loodab ta keerata oma elus täiesti uue lehe. Kuid paraku ei lähe asjad sugugi nii: Finky satub autoõnnetusse ja jääb selle tagajärjel ratastooli. Ning just siis, kui ta tahab kõigele käega lüüa, värvatakse ta vägivaldsesse ja avangardistlikku tsirkusetruppi. Sealt alates läheb kõik veel kummalisemaks ning piir reaalsuse ja fantaasia vahel hägustub veelgi. Üks mis kindel – mineviku eest pole võimalik põgeneda ning Finky peab oma pattude ja deemonitega silmitsi seisma, tahab ta seda või ei.

Dathaí Keane’i psühholoogiline draama räägib elust, surmast ja minevikuga rahu tegemisest. Lliigutav lugu, mis on lausa loodud suurele ekraanile.

Filmis kõlab nii iiri kui gaeli keel, võtted toimusid Galways ja Glasgow’s.

Liisi Rohumäe

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus