Hävitaja

Destroyer
USA
2018, 2h 1m
Režissöör
Karyn Kusama
Osades
Nicole Kidman, Toby Kebbell, Sebastian Stan, Tatiana Maslany, Scoot McNairy, Bradley Whitford
Keel
inglise
Subtiitrid
eesti, vene

Hävitaja on Nicole Kidmani üks läbi aegade parimaid rolle pakkuv film, mille eest on ta juba paljudele auhindadele, sealhulgas ka parima naisnäitleja Kuldgloobusele kandideerinud. Võib julgelt öelda, et nii karmis ja võimsas rollis ei ole te Nicole Kidmani kunagi näinud. Kindlasti ei tohiks filmi vahele jätta need, kellele meeldivad sünged politseidraamad ning nordic noir žanrisse jäävad filmid ja raamatud.

Kidman kehastab tugevat ja karastunud Los Angelese politseidetektiivi Erin Belli, kellel tuleb tagasi pöörduda ühe oma karjääri algusesse jääva juhtumi juurde. Noore politseinikuna sai ta ülesande imbuda sisse kriminaalsesse jõuku, kuid ülesanne lõppes traagiliste tagajärgedega ning see on teda terve karjääri piinanud. Kui jõugu ninamees uuesti välja ilmub, peab Bell oma minevikuga tõtt vaatama ning suhtlema nendega, kes olid juhtumiga seotud, et jõugu ninamehe Silase tegemistele lõplikult piir panna.

Filmi on lavastanud Karyn Kusama, kes on eelkõige tuntud oma debüütfilmi “Girlfight” poolest, mis võitis aastal 2000 Sundance’i filmifestivalil parima filmi ja parima lavastaja auhinnad.