fbpx

Hea aasta

A Good Year
USA, Suurbritannia
2006, 1h 57m
Režissöör
Ridley Scott
Osades
Russell Crowe, Abbie Cornish, Albert Finney
Keel
INGLISE, PRANTSUSE, VENE
Subtiitrid
EESTI

Tartu Toidu- ja Veinifestivali raames linastub armastatud veinifilm “Hea aasta”. Pärast filmi on mõnus seada sammud Veini ja Vinesse, sest kinopileti ettenäitamisel on kõigile seansi külastajatele seal kohapeal tasuta klaas veini.

Londonis elav halastamatu investeerimisekspert Max Skinner (Russell Crowe) saab teate, et on surnud tema onu Henry (Albert Finney), ainus inimene, kellest ta kunagi hoolinud on. Onu pärandas Maxile oma väikese viinamarjaistanduse, mille müümiseks mees kiiresti Provence’i sõidab. Vastumeelselt lepib ta tõsiasjaga, et peab kohal viibima kauem kui paar päeva. Ent mälestusi tulvil maja ja kohalike inimeste mõjul hakkab seni vaid hiigelkasumile keskendunud töönarkomaan vähehaaval mõistma, et elu on mõeldud nautimiseks.

”Hea aasta” on Peter Mayle’i (”Elu Provence’is”) samanimelise romaani alusel valminud draamakomöödia, mille tegijaks meisterlavastaja Ridley Scott (”Gladiaator”, ”Blade Runner”). Kauaaegsed sõbrad Mayle ja Scott olid ühiselt ka raamatu idee autoriteks.

Ekraanil

AUGUST 2023
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus