fbpx

Helene

Helene
Soome
2020, 2h 1m
Režissöör
Antti Jokinen
Osades
Laura Birn, Johannes Holopainen, Krista Kosonen
Keel
SOOME
Subtiitrid
EESTI, VENE

Tõsielusündmustel põhinev film kirjeldab Soome enim tunnustatud kunstniku Helene Schjerfbecki elu aastail 1915-1923. Filmi fookuses on kunstniku armastuslugu Soome kirjaniku, kriitiku ja kunstniku Einar Reuteriga.

1915. aasta. Helene Schjerfbeck on unustusse vajunud kunstnik, kes elab maal koos oma vanaldase emaga. Tema viimasest näitusest on aastaid möödas ja Helene maalib veel ainult oma lõbuks. Kõik muutub aga siis, kui üks kunstikaupmees avastab Helene ja tema 159 imelist maali ning tahab korraldada tema soolonäituse. Helene kohtub asjaarmastajast kunstniku Einar Reuteriga, kes on tema kunsti kirglik austaja, ning nii saab alguse omapärane armulugu.

Kolmandik filmist on üles võetud Esna mõisas. Võttepaikadena võib filmis ära tunda ka mitmeid teisi kauneid Eestimaa kohtasid Haapsalus, Palmses, Tallinnas.

Helenet mängib filmis tunnustatud Soome näitleja Laura Birn, kes on Eesti publikule tuntud mängufilmist “Puhastus” ning keda sai näha ka Veiko Õunpuu filmis “Viimased”.

“Helene” režissöör Antti J. Jokinen (“Puhastus”; “Ämmaemand”) on koos Marko Leinoga ka filmi stsenaariumi autor. Filmi operaatoriks on Rauno Ronkainen, kunstnikuks Jaagup Roomet, kostüümikunstnikuks Eugen Tamberg ning grimmikunstnikuks Kaire Hendrikson.

 

Seansid ja piletid
T 28. juuni 18:15
Osta pilet
Vabu kohti 115
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus