fbpx

Hüljatud

Les Misérables
Prantsusmaa
2019, 1h 42m
Režissöör
Ladj Ly
Osades
Damien Bonnard, Alexis Manenti, Djibril Zonga
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
EESTI, VENE

Stéphane ühines hiljuti Montfermeil’s, ühes Pariisi eeslinnas, kuritegevuse vastase komandoga. Kõrvuti oma uute kolleegide Chrisi ja Gwandaga, kes mõlemad on komando kogenud liikmed – mõistab ta kiiresti, et kahe naabruskonnas oleva jõugu vahel on pinged. Kui nad leiavad end ühe arreteerimise ajal ümberpiiratuna, salvestab droon nende iga liigutuse ja tegevuse.

Inspireerituna 2005. aasta rahutustest, püüab Césari auhinna ja Kourtrajmé loomingulise kollektiivi liige Ladj Ly uurida kaasaegset Montfermeil’d, sama ala, mille Victor Hugo võttis aluseks oma “Hüljatute” tegevustikule aastal 1862. aastal. Rohkem kui 150 aastat hiljem on sarnasused tänapäevaste vihaste ja kapuutside taha peituvate noorte ning Gavroche’i vahel liigagi ilmsed.

Kourtrajmé on autorite kollektiiv, kuhu kuuluvad Kim Chapiron, Ladj Ly ja Romain Gavras, neid toetavad Vincent Cassel ja Mathieu Kassovitz.

“Hüljatud” on parima rahvusvahelise filmi Oscari kandidaat aastal 2020. Cannes’i filmifestivalil pälvis linateos žürii eripreemia.

Ekraanil

Veebruar 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus