Valss vahekäikudes

In den Gängen
Saksamaa
2018, 2h 5m
Režissöör
Thomas Stuber
Osades
Sandra Hüller, Franz Rogowski
Keel
saksa
Subtiitrid
eesti, vene

Kui sulle meeldis “Ihust ja hingest“, siis tõenäoliselt meeldib sulle ka “Valss vahekäikudes” – Elektriteari meeskonna üks lemmikfilme Midnight Sun Film Festivalilt.

27-aastane Christian (Franz Rogowski) asub tööle suurde hulgilattu kusagil Saksamaa idaosas. See on tema jaoks täiesti uus maailm, kus kaubariiulite vahel tantsivad tõstukid valssi ja jõululaud kaetakse säilivustähtaja ületanud toodetega. Christianile õpetab elutarkusi Bruno jookide osakonnast ning tema südame paneb kiiremini põksuma Marion (“Toni Erdmannist” tuntud Sandra Hüller) magusaosakonnast.

Ülistuslaul tavaliselt märkamatuks jäävatele kangelastele, kes oma tagasihoidlikul moel kannavad hoolt, et teiste elu kergem oleks. Nende endi rõõmud ja mured, unistused ja tragöödiad põimuvad kaurismäkilikult nukkermagusaks kollaažiks.

Film esilinastus 2018. aasta Berliini filmifestivali võistlusprogrammis ning võitis oikumeenilise žürii auhinna. Samuti tunnistati Franz Rogowski Saksa Filmiauhindade jagamisel parimaks meespeaosaliseks.