Jäljed

2018, 45m
Režissöör
Andres Tenusaar
Keel
eesti
Subtiitrid
eesti

Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud audiovisuaalne kontsert Jäljed / Traces.

Kui sa lähed kusagilt läbi, jäävad sinust jäljed. Sa ei saa midagi teha, sa oled nüüd üles kirjutatud. Maasse, lumele, filmi valgustundlikku põhimikku, palaviku-une ülekuumutatud pinda. Sa ei saa seda tagasi võtta. Jäljed asendavad nüüd sind. Sa pead minema edasi, ja sa ei saa teada, mis toimub sinu selja taga. Näiteks, kes astub sinu jälgedesse. Ja hakkab sulle järele tulema. See on parasjagu õudne.

Sellises minevikku jäänud palaviku-unes võib juhtuda kõike. Tuli pääseb lahti. Vesi ei kanna. Sa ise tuled sulle peale ja seod sind kinni. Kuidas sa peaksid sellest üldse välja pääsema?

Sa võid proovida õhupalliga minema lennata. Või siis tuleb üles ärgata. Aga isegi siis on jäljed ikka seal, kuhu sa nad jätsid. See asi ei lõpegi kunagi.

Andres Tenusaar ja Taavi Kerikmäe esitavad audiovisuaalsel live-kontserdil eelkomponeeritud materjali, mis seguneb kohapealse pildi- ja helitöötlusega. Materjali aluseks on 13 eesti filmi, mis valminud perioodil 1964 – 2013.

Taavi Kerikmäe (elektroonika, helilooja) ja Andres Tenusaare ehk Tencu (animatsioon, video) duo on koos töötanud juba aastaid, luues ühiseid AV-teoseid.

Kontsert on osa Eesti Vabariigi 100 muusikaprogrammist.

2018. aastal möödub 100 aastat Eesti Vabariigi loomisest. Lähem info juubelisündmuste kohta www.ev100.ee