fbpx

Jüri Rumm

Eesti
1995, 1h 33m
Režissöör
Jaan Kolberg
Osades
Hannes Kaljujärv, Marian Wolf, Merle Palmiste, Katariina Lauk
Keel
EESTI

Tulipäine talupoiss Rummu Jüri ei karda saksa parunit ega Vene tsaari politseid, kõrtsikaklusi ega isanda käsu täitmatajätmist. Malbe taluneiu Mari armastab teda sellest hoolimata, et Jüril jagub tütarlapsi iga sõrme jaoks. Nende seas ka parunipreili Evelin, kelle loomus on aga sama metsik kui Jüril ja kes on harjunud saama kõike, mida tahab – ka matsisoost kallima, kes peab ennast vabaks meheks. Vabadusest saab aga lindpriius ja kuhu viib tagaaetava armastus?

Tartu Elektriteatri ja Vanemuise uus filmikohtumiste sari alustab Kaljujärve ja Rummu Jüriga

Eesti vanim teater Vanemuine ning väärtfilmikino Tartu Elektriteater tulevad sel aastal välja kohtumiste sarjaga “Vanemuise näitlejad kinolinal”. Sarja raames saab kord kuus vaadata mõnd filmi, milles on meeldejääva peaosa teinud praegune Vanemuise draamanäitleja. Pärast ühist filmivaatamist on vaatajatel võimalus selle näitlejaga kohtuda, kuulata kaadri taha jäänud juhtumuste meenutusi ning esitada omapoolseid küsimusi.

Avaõhtul 20. veebruaril kell 19 saab Tartu Elektriteatris näha veerand sajandit tagasi üles võetud romantilist seiklusfilmi “Jüri Rumm” (režisöör Jaan Kolberg, filmistuudio Kolberg ja Vester), mille peaosas tegi oma esimese suurema filmirolli Hannes Kaljujärv, kes on ka avaõhtu külaline.

Kohtumisõhtute vestlusosa juhib Vanemuise dramaturg Sven Karja.

Põhjalikumaks taustainfoks vaata eesti filmi 100. aastapäevaks valminud saadet Kaadris: Jüri Rumm (20 min).

Ekraanil

Veebruar 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus