fbpx

Käed kapotil

Hands on a Hardbody: The Documentary
USA
1997, 1h 38m
Režissöör
S.R. Bindler
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI

S.R. Bindleri kultusdokk „Käed kapotil“ vaatleb Longview linnas aset leidnud eriskummalist võistlust, mille auhinnaks iga tõelise texaslase au ja uhkus – tuliuus pikap. 24 osalejat seisavad ümber auto, hoides sellel vähemasti üht kätt. Niipea kui keegi neist lahti laseb, autole nõjatub või kükitab on ta võistlustulest väljas. Puhata saavad võistlejad iga tunni järel viieks minutiks ning iga kuue tunni järel veerandtunniks. Viimane katsumusele vastupidaja saab koju sõita juba uues autos. Reeglite lihtsusest hoolimata ei tasu seda mõõduvõtmist siiski alahinnata. Väsimus ja kurnatus panevad proovile mitte pelgalt võistlejate füüsilise, vaid ehk veel enamgi vaimse tervise.

„Käed kapotil“ esilinastus 1998. aastal, kolm aastat pärast vaatlusaluse võistluse toimumist. Vastukaja oli ühehäälselt positiivne ning dokist kujunes esmalt festivalihitt ja seejärel juba kultusteos. Üks Texase kino linastas seda filmi iga nädal rohkem kui aasta vältel. Dokumentaalfilmist sai indu ka Hollywoodi uue laine režissöör Robert Altman, kes asus selle põhjal mängufilmi kirjutama, mis küll Altmani surma tõttu valmis ei saanud. 2012. aastal esietendus aga S.R. Bindleri filmi põhjal lavastatud muusikal.

PS! Aastaid videolaenutuses töötanud Quentin Tarantino peab just seda filmi ainsaks, mida ta soovitaks ükskõik kellele, küsija maitsest hoolimata.

Ekraanil

SUVI 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus