fbpx

Kallid seltsimehed!

Дорогие товарищи!
Venemaa
2020, 2h 1m
Režissöör
Andrei Kontšalovski
Osades
Julia Võssotskaja, Andrei Gusev, Julia Burova, Sergei Erliš
Keel
VENE
Subtiitrid
EESTI

Linna parteikomitee liige Ljudmilla on eeskujulik Nõukogude kodanik, kes usub kommunistlikku tulevikku ja mõistab hukka hinnatõusu üle protestivad tehasetöölised. Kui tema tütar veresaunaks muutunud streigis kadunuks jääb, variseb naise maailm kokku. Millesse enam uskuda, kui omad tapavad omasid ja ideaalid on purustatud?

Sündmustik põhineb 1962. aasta Novotšerkasski massimõrval, kus kümned surid ja sajad vangistati. Rahumeelsete protestijate vastu suunatud KGB kuulirahe vaikiti aastakümneteks maha.

PÖFFi elutööpreemiaga pärjatud Andrei Kontšalovski näitab naise silmade läbi Nõukogude ühiskonna absurdsust, milles asuvad kõrvuti idealism ja traagika. Peaosalist Ljudmillat kehastava Julia Võssotskaja jaoks on linateos sügavalt isiklik, sest ta on sündinud filmi tegevuspaigas Novotšerkasskis.

Film võitis Veneetsia filmifestivalil žürii eriauhinna ning oli tänavuse KinoFFi avafilmiks ja PÖFFi üheks publikuhitiks. Venemaa esitas “Kallid seltsimehed!” esindama oma riiki parima rahvusvahelise filmi Oscari-konkurentsis.

Ekraanil

VEEBRUAR 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus