fbpx

Kogu ilma kuningas

El Rey de todo el mundo
Hispaania, Mehhiko
2021, 1h 35m
Režissöör
Carlos Saura
Osades
Damián Alcázar, Manolo Cardona, Enrique Arce, Manuel Garcia-Rulfo, Ana de la Reguera
Keel
HISPAANIA
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

Manuel, teatritööst mõnda aega eemal viibinud kuulus lavastaja, juhib kirgi ja muusikat täis näidendi lavaletoomist. Ta palub abi tunnustatud koreograafilt, oma eksabikaasalt Saralt. Üheskoos valivad nad välja rolle esitavad noored tantsijad, kelle rivaalitsemine ja konfliktid ei jää vaid lavalaudadele. Proovides kipuvad emotsioonid üle keema, pinged kasvavad ja tantsijad annavad endast kõik, et silma paista. Väljendusrikka Mehhiko muusika ja jõuliste esituste ühenduses sünnib lavastus, milles põimuvad tragöödia, väljamõeldis ja tegelikkus.

Paljude auhindadega pärjatud hispaanlasest suurmeister Carlos Saura leiab sedapuhku inspiratsiooni Mehhikost. Saura liidab taas kord jõud Oscari-võitjast operaatori Vittorio Storaroga, kellega koos on valminud ka „Flamenco“, „Tango“ ja veel mitu tema filmi.

„Kogu ilma kuningas“ on vändatud eesmärgiga näidata Mehhiko kultuurilist rikkust ja mitmekesisust. Saura vormib Mehhiko folkloori ja popkultuuri imelise tutvustamise käigus neljandat seina purustava loo, mis annab talle täieliku loomingulise vabaduse ja tohutu improviseerimisruumi. Storaro imelise käekirjaga film on otsekui ülistus tantsule, muusikale ja popkultuurile, mis avab värava lummavasse maailma. Filmi suhtes kirglikud ja entusiasmi täis, nautisid mõlemad geeniused selle uue meistriteose meieni toomist.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus