Kohtumised Gorbatšoviga

Meeting Gorbachev
Saksamaa, Suurbritannia, USA
2018, 1h 32m
Režissöör
Werner Herzog, André Singer
Keel
inglise, vene, saksa, poola
Subtiitrid
inglise

Werner Herzogi ja André Singeri haarav dokumentaalfilm pääseb väga lähedale maailma ühele silmapaistvamale elavale poliitikule. Praegu 90-le liginev ja haigusega võitlev Nõukogude Liidu viimane riigipea Mihhail Gorbatšov on elus aja maha võtnud. Tal on omad eesmärgid, mida ta rahulikult, kuid kindlameelselt ellu viib.

Werner Herzog, kes teda ekraanil intervjueerib, ei varja oma sümpaatiat ning toob välja Gorbatšovi märkimisväärsed saavutused: läbirääkimised USAga tuumarelvade vähendamise küsimuses, Nõukogude Liidu võimu vähenemine Ida-Euroopas ja Saksamaa ühendamine, mis viis Nõukogude Liidu lõpliku lagunemiseni. Lisaks on Gorbatšov inimlik ja emotsionaalne, jagades filmis oma mälestusi sügavast suhtest abikaasa Raissaga ning naise rollist oma elus.

Filmis näeme nii arhiivimaterjale kui lõike kolmest intervjuust, mis filmi tarbeks läbi viidi. Kõik see tuletab meelde, kuivõrd drastilisi muutusi on maailm läbi elanud, kuid paneb mõtisklema ka selle üle, mil moel tänapäevane poliitiline olukord võib muutuda.