fbpx

The Evil Dead

The Evil Dead
USA
1981, 1h 25m
Režissöör
Sam Raimi
Osades
Bruce Campbell, Ellen Sandweiss, Richard DeManincor
Keel
ENGLISH
Subtiitrid
EESTI

Viis noort inimest otsustavad sõita nädalavahetust veetma kellegi tuttava metsaonni. Majake seisab suuresti tahtejõu peal püsti, ei ole seal tavalist telefonigi ja kaugust lähimate naabriteni saab mõõta päevateekondades. Kes oma elus mõnegi õudufilmi on näinud, see teab, et nädalavahetuse lõpetuseks kõnnib parimal juhul üks neist viiest majast omal jalal välja.

Meie kangelaste õnnetuseks ei olnud filmi sündmuste toimumise aegu tänaseks teada-tuntud ohumärgid veel niivõrd teada-tuntud. Ei jõua nad veel õieti lahtigi pakkida kui ühte neiut tabab väike deemonliku seestumise episood, kuid viisaka inimesena, selleks et mitte teiste mõnusat äraolemist häirida, ta sellest ülejäänud seltskonnale ei räägi. Eks see ole natuke keeruline ette kujutada ka, kuidas sa lähed sõprade ette ja seletad, et mingi tundmatu jõud sundis sind just joonistama üht väga pahaendelise välimusega raamatut. Kuidas sellise jutu peale üldse sobilik reageerida oleks? Selge, pakime asjad kokku tagasi ja paneme minekut tundub natuke nagu ülereageerimisena?

No ja kui siis ühel hetkel Necronomicon su ees laual lebab ja ahvatleb end sirvima. Isegi nüüd, pärast Sam Raimi enda kolme filmi ja uuversiooni ja teleseriaali, kes see oleks nii hoolimatu ja keeraks sellisele raamatule selja. Ma ju ainult korraks, ainult natuke sirvin, ainult paari pilti vaatan, oh see tundub huvitav koht, need paar lauset loen…

Filmi praktilised efektid on tänaseks päevaks küll mõneti aegunud välimusega, aga ometi mõjusad. Siin on stseene, mis jäävad ka pärast filmi vaatamist sinuga. Üks raskestiseeditavamaid suhteliselt alguses, kui üks neiudest läheb metsa värsket õhku hingama ja kohalik floora otsustab näidata, kes on metsas peremees.

Ja see on selline stseen, kus sa tahaks rusikaga lauale lüüa ja öelda, et nii ei ole aus, nii ei tehta! Machetega maniakk oleks okei, kuri karu kasvõi, aga nii ei ole viisakas. Need tegelased ei ole veel jõudnud sulle ebameeldivakski muutuda, kui juba on nende lõõgastumisplaanidest saanud ellujäämisplaanid.

Järgmisel hommikul astub üks viiest majast välja.

– Kalver Tamm

Seansid ja piletid
N 26. mai 21:00
Osta pilet
Vabu kohti 112
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus