fbpx

Lapsuke

Baby
Hispaania
2020, 1h 32m
Režissöör
Juanma Bajo Ulloa
Osades
Rosie Day, Harriet Sansom Harris, Natalia Tena, Mafalda Carbonell, Charo López
Keel
HISPAANIA
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Noor narkosõltlane, kes on kaotanud kontakti oma jõuka perekonnaga, langeb madalamast madalamale, müües oma vastsündinud lapse inimkaubitsejatele. Naine kahetseb peagi oma otsust ning leiab endas jõudu ja südikust, et asuda last üles otsima. Selleks peab ta minema metsas mööda teerada kummalise majani, kus elavad koos üks vanem naisterahvas, tolle albiinost teenija ning üks kummalise kõnnakuga tüdruk. Kuid miski ei valmista noort naist ette selleks, mis teda ees ootab.

Bajo Ulloa, üks Hispaania filmimaastiku kõige isiklikuma käekirjaga ja vastuolulisemaid režissööre (võitis San Sebastianis Kuldse Merekarbi juba oma esimese mängufilmiga ja tõi vaid paar aastat hiljem linale riigi menukaima kassahiti) on tagasi moodsa muinasjutuga, kus vaatleb kinematograafia tööriistu meisterlikult tarvitades inimhinge tumedamat poolt. Dialoogi abita toob ta välja need elemendid, mida kipume mõnikord unustama, kasutades hiilgavalt ära kunstilist lähenemist, muljetavaldavat Virtuoso helidisaini ja loodusmaastike silmapaistvat väge. Rahvusvaheline valik naisnäitlejaid nende parimas mahlas (antikangelane ja kolm nõida), haruldane raamistik ja tähelepanu pööramine detailidele (näiteks seoste loomine rahvajuttudega, mis on vaid üks filmi mitmest metafoorist) annab režissöörile võimaluse luua emadusest kui sümbolist kaasahaarav narratiiv vaid üksikute süžee-elementidega.

Painav teekond, meeleline kogemus ‒ film, mis haarab vaataja endasse õudusfilmi sugemetega ja viib ta rännakule läbi visuaalse luule.

Javier Garcia Puerto

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus