fbpx

Laul armastusele 1980

恋曲1980
Hiina
2020, 2h 7m
Režissöör
Mei Feng
Osades
Chun Xia, Li Xian, Mai Zi
Keel
HIINA
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

„Laul armastusele 1980“ on tunnustatud režissööri ja stsenaristi Mei Fengi uusim film, lummav adaptsioon Yu Xiaodani romaanist „80ndate armastajad“, ood noorusele, armastusele ja selle ihadele. Filmi tegevus toimub Pekingis 1980ndate algusel, keerulisel kümnendil, mis muutis igaveseks Hiina ajalugu: riik avanes maailmaturule ja vähehaaval hakkasid sisse imbuma uudsed ideed.

Omamoodi eelloona Lou Ye paljuimetletud filmile „Suvepalee“ (mille kaasstsenaristiks Mei Feng oli) on see film kui eepiline saaga, mis annab eheda pildi Hiina tollasest noorte sugupõlvest, nende utoopiatest ja ihadest, paeludes vaatajaid voolava narratiivi soojade värvitoonidega.

Kena välimusega Zhengwu, 20-ndates edukas tudeng, upub järve. Tema noorem vend Zhengwen astub kolledžisse ja kohtub seal uuesti Mao Zheni, venna tüdruksõbraga, kellesse ta oli salaja armunud. Salapärane ja tabamatu Mao Zhen osutub Zhengweni suurimaks väljakutseks, tüdrukust saab tema elu painav refrään.

Põimuvaid lugusid ühendav ballaad jälgib ühe noore mehe moraalset ja psühholoogilist arengut armumise ajal, vaevatuna süütundest ja kirest. Pekingi liberaalse ärkamise taustal tekivad armukolmnurgad ja suhted, mida on raske lahterdada.

Giovanna Fulvi

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus