fbpx

Magus elu

La Dolce Vita
Itaalia, Prantsusmaa
1960, 3h 0m
Režissöör
Federico Fellini
Osades
Marcello Mastroianni, Anita Ekberg, Anouk Aimée, Yvonne Furneaux
Keel
ITAALIA, INGLISE, PRANTSUSE, SAKSA
Subtiitrid
EESTI

20. sajandi ühe mõjukaima režissööri Federico Fellini 100. sünniaastapäeva tähistatakse tänavu üle maailma. Sel puhul jõuab ekraanile aegumatu klassika “Magus elu” – linalugu, mida võib vaadata eri eluetappidel ja mis on loodud suurele kinoekraanile.

Marcello Rubini on Rooma seltskonnaajakirjanik. Linateos jälgib tema glamuurset elu seitsme päeva jooksul, mis muudavad nii mõndagi. Marcello on elupõletaja, kelle ainsateks väärtusteks lõbutsemine ja kuulsuste jahtimine. Aga kuidas on armastuse, sõpruse ja kõrgemate ideaalidega? Kas magus elu pakub midagi ka hingele?

Hedonistlikele liialdustele keskenduv suurejoonelise ja lendleva visuaaliga film on Fellini üks populaarsemaid ja enim inspireerinud teoseid. See muutis Federico Fellini, Marcello Mastroianni ja Anita Ekbergi surematuteks ning tõi käibele sõna paparazzo. Ja kas oleks Paolo Sorrentino “Kohutav ilu” (La Grande Bellezza, 2013) sündinud ilma “Magusa eluta”?

“Magus elu” võitis 1960. aastal Cannes’i filmifestivalil Kuldse Palmioksa ja ohtralt teisi auhindu, sealhulgas Oscari kostüümikunstniku töö eest.

Seansid ja piletid
L 31. oktoober 17:00
Federico Fellini 100
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus