fbpx

Mängufilm Elust

Ilgo metro filmas apie gyvenimą
Leedu
2021, 1h 40m
Režissöör
Dovilė Šarutytė
Osades
Agnė Misiūnaitė, Kęstutis Jakštas, Inga Maškarina, Nelė Savičenko, Romuald Lavrinoviič
Keel
INGLISE, LEEDU
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

Suure tõenäosusega tuleb igal inimesel enne iseenda surma korraldada kellegi teise matus. See on kõike muud kui lihtne ülesanne. Lisaks lõikavale leinale toob suremine kaasa ridamisi ülesandeid, mis on ühtaegu nii võõrad kui samas ka aegkriitilised. Sellise väljakutse virvarri on sattunud filmi peategelane Dovile, kel tuleb ootamatult matta oma isa. Noorest neiust peab üleöö saama oskuslik perekonnaürituse korraldaja, ent muuhulgas ka spetsialist kirstude, urnide, pärgade ja peielaudade küsimuses. Tema täiusliku matuse korraldamise teekond kulgeb paraku aga üle kivide ja kändude, saatjateks peaasjalikult must huumor ühes väsimatu situatsioonikoomikaga.

Režissöör ja stsenarist Dovile Šarutyte on loonud tõeliselt mitmetahulise seisundifilmi, mis on ühtaegu nii vahetult intiimne kui ka tabav ühiskonna portree. Tundeilma paisutava koha leiavad lapsepõlve videoarhiivi kaadrid, nagu ka satiirilised noodid stereotüüpide pihta. Tihti ei saagi esimese hooga aru, kas silma kisub vesiseks ülevoolav naer või hoopiski nukker liigutatus. Selge on aga see, et eelnevalt lühifilmidega mitmeid auhindu pälvinud Šarutyte teeb silmapaistva etteaste ka oma esimese täispika mängufilmiga, pakkudes publikule vaatamiselamust, mis ei kohku tagasi tabuteemade ega varjatud tunnete ees.

Elise Eimre

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus