Mehetapja/Süütu/Vari

Mehetapja/Süütu/Vari
Eesti, Leedu
2017, 2h 24m
Režissöör
Sulev Keedus
Osades
Rea Lest, Jörgen Liik, Tambet Tuisk, Sergo Vares, Piret Krumm, Heleza Merzin, Evald Aavik, Elle Kull, Toomas Suumann,
Keel
eesti, hispaania
Subtiitrid
vene

Sulev Keeduse uus film “Mehetapja / Süütu / Vari”  on kolmest novellist koosnev mängufilm. Eri ajastutel toimuvates lugudes kehastab Rea Lest kolme peaosalist – Maarat, Elinat ja Luna Leed, kelle elu panevad paika vastavalt iidsed traditsioonid ning kombestik, karm riigikord ja võimude valvas pilk ning liigne vabadus ja sellest tulenev tühjusetunne.

“Mehetapja” on motiiv rahvaluulest, mida tuntakse nii skandinaavia kui ka Eesti pärimustekstides ja regilaulus. Filmi peategelane Maara on noor pruut, kes viiakse uude peresse. Pulmapäeva varahommikul algavad sündmused kulgevad läbi sajandivanuste kommete ja rituaalide, kuigi kõik ei lähe plaanipäraselt.

“Süütu” tegevus toimub 1949. aasta kevadel. Noor Elina on viimase sõja eest Ingerimaalt Eestisse küüditatud. Edasiküüditamise hirmus peab ta sõlmima eestlase Heinoga fiktiivse abielu ja kolima Heino onu korteri verandale, kus noortel on kummalgi eraldi nurk ja magamisase. Olukord muutub ohtlikuks, kui “organid” saavad aimu abielu fiktiivsusest.

“Vari” leiab aset tänapäeval, mil piir päriselu ja fantaasia vahel on hajumas. Peategelane Luna Lee on otsustanud põgeneda kodust, kuid tegelikult on see pagemine iseenda ja ümbritseva tühjuse eest.