fbpx

Metsik Ungari. Vetevallas.

Vad Magyarország
Ungari
2011
Režissöör
Zoltán Török
Keel
UNGARI
Subtiitrid
EESTI

„Metsik Ungari“ on Ungari 2011. aasta vaadatuim kinofilm, Eesti „Tuulte tahutud maaga“ sarnasesse žanrisse kuuluv täispikk loodusdokumentaal. Ekraanile ilmuvad imelised pildid Ungari metsikust loodusest, lihtsa matkaja eest varju jäävad loomad ja taimed.

Filmis jutustatakse Ungari kõige tähtsamate märgalade maailmast: Ida-Ungari pustadest ja Doonau-äärsetest lammimetsadest, Balatoni soostunud aladest ja jõeharude elusloodusest läbi nelja aastaaja. Filmi peategelasteks on valitud üks saarmas ja kotkaperekond. Nende tegevus ja toimetused läbi aasta lisavad filmile narratiivsust, huumorit ja draamat – kuigi draamat leidub ka elututes loodusnähtustes nagu tulvavesi või suvine põud. Kõrvaltegelased on kõikvõimalikud kohalikud loomad-linnud-putukad ja taimed, inimene on selles filmis üksnes kõrvaltegelane: aeg-ajalt näeme lähemalt inimesi, kes elavad traditsioonilisel viisil koos oma maa loodusega.

Ungari filmiõhtud on publikule tasuta. Saalis on piiratud arv kohti. Omale istekoha tagamiseks palume end registreerida: https://forms.gle/2DtZLq1mzNcfCsfN7.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus