fbpx

Minu ema ja teised vabakäiguhullud meie peres

Anyám és más futóbolondok a családból
Ungari
2015, 1h 50m
Režissöör
Ibolya Fekete
Osades
Petra Hovanyecz, Tibor Gáspár, Eszter Ónodi
Keel
UNGARI
Subtiitrid
EESTI

Keskealise ajakirjaniku 92-aastane dementne ema kolib tema kõrvalkorterisse. Ema ei tea tavaliselt, mis ajastus ta on ja kellega räägib, aga vanad muhedad perekonnaanekdoodid voolavad ta suust sujuvalt. Nende järgi koostab ta tütar oma perekonna ja 20. sajandi lugu. Tegu ei ole ungari filmi tõsisema, ühiskonnakriitilise traditsiooniga. Suure ajaloo sünged sündmused segunevad elurõõmsa vanamammi helges-iroonilises toonis lugudega. Seda kõike hoiab koos satiiriline jutustajahääl ja filmi samalaadne visuaalne keel, kuhu segatakse dokumentaalkaadreid ja vanu mängufilme. Ajalookäsitlus on üdini keskeuroopalik: väike inimene ei ürita suurt ajalugu teha, vaid pelgalt üle elada.

Peategelane on kogu elu kolinud. Kui ta tundis, et miski tema perekonda ohustab, pakkis ta „torminaisena“ kokku kõige tähtsama ja oli paari tunni pärast oma perega teel riigi teise nurka. Nüüd kolib ta 27. korda ja teda ootab veel vaid üks lõplik kolimine. Aga enne jõuab ta veel jutustada, kuidas ajalugu teda risti-rästi läbi Ungari ja läbi kogu 20. sajandi kondama ajas.

Ungari filmiõhtud on publikule tasuta. Saalis on piiratud arv kohti. Omale istekoha tagamiseks palume end registreerida: https://forms.gle/QZjseVX1aPFKW3Pq9 (selleks korraks on kohad täis!).

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus