fbpx

Miss Viborg

Miss Viborg
Taani, Argentiina
2022, 1h 40m
Režissöör
Marianne Blicher
Osades
Ragnhild Kaasgaard, Isabella Møller Hansen, Kristian Halken
Keel
TAANI, SAKSA
Subtiitrid
EESTI, VENE

Taani filmitegija Marianne Blicher esimene täispikk film “Miss Viborg” on üks tubli annus skandinaavia huumorit – just õiges vahekorras satiiri, melanhooliat ning inimlikku mõistmist.

Filmi tegevust toimub Jüütimaa provintsilinnas Viborgis. Solvej, endine linna iluduskuninganna, on nüüd vana, rasvunud ning ühiskonnast eraldunud. Ta jagab oma päevi sotsiaalelamurajoonis mopeedi ja koeraga retseptiravimite müümise ning oma purunenud unistuste meres suplemise vahel. Päevad on masendavad kuid stabiilsed. Seda hetkeni, kuni tema ellu murrab sisse (seda nii kaudses kui otseses mõttes) naabritüdruk Kate. Kate on tüüpiline tülpinud 17-aastane, kelle suurim unistus on linnast jalga lasta. Nii kohtuvad kaks Viborgi kadunud hinge – üks vaevleb mineviku küüsis, teist hirmutab tuleviku teadmatus – ning nende vahel tekib side. Alguses on see piiride kompamise mäng, hiljem siiras soov teineteist aidata. Koos mõistavad nad, et elul on neile väga palju pakkuda, kui nad vaid annavad sellele võimaluse. Solvej saab vabamaks oma mineviku taagast, Kate nihkub lähemale oma kohale päikese all.

Marianne Blicher kohtleb oma tegelaskujusi lugupidmisega. Mõnes teises filmis võiks Solvej olla naerualune, kuid Blicher jälgib leebelt ning kaastundlikult naise nukrat rutiini, jättes talle tema väärikuse. Ta annab mõista, et Solvej omamoodi elule alla andmine on inimlik ning mineviku koorma kandmine võib murda ka meist parimad. Mis veel tähtsam – ta juhatab Solvej vaikselt mõistmisele, et elus on rohkematki kui mineviku haavade lakkumine ning elu saab elada ka nüüd ja praegu. See on lootusrikas lugu noorte ja vanade omavahelisest mõistmisest, kus värvikatel tegelaskujudel on rohkem südant, kui alguses arvataki oskaks.

 

Ekraanil

SEPTEMBER 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus