O2

O2
Eesti
2020
Režissöör
Margus Paju
Osades
Maria Dubrawska, Sampo Sarkola, Mirtel Pohla, Alo Kõrve, Indrek Ojari, Tambet Tuisk, Pääru Oja, Johan Kristjan Aimla, Doris Tislar, Rein Oja, Elmo Nüganen, Priit Võigemast
Keel
EESTI, VENE, SAKSA, INGLISE

Ajastruu spioonipõneviku tegevus viib vaataja 1939. aastasse, Molotov-Ribbentropi pakti aegsesse Eestisse. Eesti Sõjaväeluure (O-2) kapten naaseb kodumaale, et uurida oma ametivenna salapärast surma. Jälgi ajades joonistub aga üha selgemalt välja Punaarmee Eesti okupeerimise plaan, milles on oma osa mängida Nõukogude sõjaväeluurel.

Režissöör Margus Paju sõnul on „O2” inspireeritud tol aastal aset leidnud tõesti sündinud sündmustest. „Meie loo jutustamise vaatepunkt väldib teadlikult kõigile tuttavaid ajaloolisi suurkujusid. Selle asemel viime me vaataja luureohvitseride maailma. Kuigi need augusti ja septembri päevad olid ajalooliselt saatuslikud, ei tajunud toona elanud inimesed seda nii.

Luurajad olid info mõttes eelispositsioonil, aga ka nemad olid lihtsalt inimesed, kes samavõrdselt riigi saatusega muretsesid ka oma abikaasade ja armukeste, laste ja raamatute pärast,“ rääkis Paju filmi tagamaadest.

Ekraanil

2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus