fbpx

O2

O2
Eesti
2020, 1h 40m
Režissöör
Margus Paju
Osades
Priit Võigemast, Maria Dubrawska, Elmo Nüganen, Indrek Ojari, Tambet Tuisk, Sampo Sarkola, Alo Kõrve, Pääru Oja, Johan Kristjan Aimla, Doris Tislar, Rein Oja
Keel
EESTI, VENE, SAKSA, PRANTSUSE, INGLISE
Subtiitrid
EESTI, VENE

Süžee käivitub 1939. aasta augusti lõpupäevil. Kohe-kohe on puhkemas Teine maailmasõda ja just neil kriitilistel hetkedel langeb Eesti nõukogudevastase luure juht salamõrva ohvriks. Selgub, et meie salateenistuses tegutseb äraandja ja tema tabamine tehakse ülesandeks luureohvitser Feliks Kangurile. Samal ajal jõuab luurajateni info, et Stalin ja Hitler on sõlminud Eestit puudutava salakokkuleppe. Olukorda ei muuda lihtsamaks ka Feliksit painav saladus, mille keskmes on kahe aasta tagune kirglik armusuhe.

Režissöör Margus Paju sõnul on “O2” inspireeritud tol aastal aset leidnud tõesti sündinud sündmustest.Meie loo jutustamise vaatepunkt väldib teadlikult kõigile tuttavaid ajaloolisi suurkujusid. Selle asemel viime me vaataja luureohvitseride maailma. Kuigi need augusti ja septembri päevad olid ajalooliselt saatuslikud, ei tajunud toona elanud inimesed seda nii. Luurajad olid info mõttes eelispositsioonil, aga ka nemad olid lihtsalt inimesed, kes samavõrdselt riigi saatusega muretsesid ka oma abikaasade ja armukeste, laste ja raamatute pärast,” rääkis Paju filmi tagamaadest.

Ekraanil

VEEBRUAR 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus