fbpx

Oh sa närune elu

Te rongyos élet
Ungari
1984, 1h 48m
Režissöör
Péter Bacsó
Osades
Zoltán Bezerédy, Dorottya Udvaros, András Kern
Keel
UNGARI
Subtiitrid
EESTI

1951. aasta, Budapesti Operetiteatri laval müriseb Ungari stalinismi ülistavas lavatükis traktor, orgaaniliste lavakujunduselementidena siblivad ringi kahtlustava pilguga kanad, noor operetinäitlejanna laulab: „Mina olen traktoristka, teile saatis mind Partei“ ja lahendab oma rollis operetiküla kõik probleemid. Etendusel on suur menu, sellest kirjutatakse esilehelugusid, aga näitlejanna deporteeritakse siiski kuhugi pärapõrgusse, kulakute majja, sest tema kunagine abikaasa oli aristokraat. Näitlejanna leiab end rongis kunagise Ungari aristokraatia hirmunud krahvide-parunite, poe- ja tehaseomanike, Horthy sõjaväe ohvitseride ja muude pursuide seltskonnas, mis on liiga ülbe, et meelelahutusäri esindajat omaks võta, aga liiga kade, et teda rahule jätta…

„On elul närvi, on elul värvi… Ja loomusunnil ka raskel tunnil me valmis jätkama ükskõik mis hinna eest!“ lauldakse operetis. Või hoopis elus? Péter Bacsó satiiriline film räägib hiilgava huumoriga ja kõripitsitava tõsidusega sellest, kui absurdne on maailm, kus elu ja surma keiser on küla eputisest politseipealik, ning kui raske on inimeseks jääda, aga samas ka ellu jääda arulageda režiimi raudse kanna all.

Ungari filmiõhtud on publikule tasuta. Saalis on piiratud arv kohti. Omale istekoha tagamiseks palume end registreerida: https://forms.gle/u2NGzUQUx3Ukrqah8.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus