fbpx

Ohtlikud kurvid

Eesti, Venemaa
1961, 1h 54m
Režissöör
Juli Kun, Kaljo Kiisk
Osades
Terje Luik, Rein Aren, Eve Kivi, Peeter Šmakov, Jaanus Orgulas, Ants Eskola, Voldemar Panso
Keel
VENE
Subtiitrid
EESTI

Mängufilm “Vallatud kurvid” on kuldne filmiklassika, aga kas tead, et filmist valmis kõigest kaks aasta pärast esilinastust, 1961. aastal uusversioon? Nimelt tehti Tallinnfilmile 1960. aasta algul ülesandeks valmistada Nõukogude Liidu esimene kunstiline panoraam-värvifilm ja selleks sai just “Vallatud kurvid”. Mõningate sisuliste muudatuste ja uue pealkirjaga panoraamvarianti sageli ei näe ning selle puudujäägi parandamiseks jõuab film Elektriteatri ekraanile, mis on võrratu pildikeele nautimiseks mõnusalt lai.

“Ohtlikud kurvid” võeti üles nõukogude filmistüsteemi Kinopanorama abil kolme kaameraga ning seda demonstreeriti kinodes kolme sünkroonis töötava projektori abil nii, et kolmest kõrvutiasetsevast valgusvihust moodustus üks suur panoraamne ekraankujutis. Gosfilmofond digiteeris ja restaureeris filmi 2010. aastal ja just digiversioon linastub ka nüüd.

Filmi sisuks on tudengi ja motoportlase Marika ning temaga äravahetamiseni sarnase kaksikõe baleriin Elleni lõbusad ja dramaatilised seiklused Pirita-Kose-Kloostrimetsa ringrajal toimuvate võistluste taustal. Marikal on võimalus teha oma valik treeningukaaslaste seas. Senistest saavutustest upsakaks muutunud Rauli liigne enekindlus saab ränga hoobi, kui oma järjekordses võidus kindel olles, osutub ta hoopis kaksikõdede poolt ninapidiveetuks.

Ekraanil

AUGUST 2020
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus