Oscarile nomineeritud lühianimatsioonid

2018 Oscar Nominated Shorts: Animation
USA, Prantsusmaa, Suurbritannia
2017, 54m
Režissöör
Glen Keane, Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Claire, Théophile Dufresne, Gabriel Grapperon, Lucas Navarro, Dave Mullins, Max Porter, Ru Kuwahata, Jakob Schuh, Jan Lachauer
Keel
inglise

2018. aastal Oscarile nomineeritud lühianimatsioonid jõuavad publiku rõõmuks Elektriteatri ekraanile.

 

Dear Basketball / Kallis korvpall (USA 2017, 5 min, režissöör Glen Keane)

 

Korvipallilegend Kobe Bryant tegi üheskoos julge visiooniga animaatori Glen Keane’i ja hinnatud helilooja John Williamsiga animafilmi, mis tõstatab küsimuse: mida tähendab saavutada oma unistus ning jätta see siis selja taha? Film on mugandatud Bryanti teavitusest, et ta lõpetab NBA karjääri pärast 20 aastat meeskonnaga Los Angeles Lakers. Bryanti jutustajahääl, käsitsi joonistatud pildid ning tundeküllane muusika puudutavad kõigis vanustes vaatajate südameid.

 

Garden Party / Aiapidu (Prantsusmaa 2017, 7 min, režissöörid Florian Babikian, Vincent Bayoux, Victor Caire, Théophile Dufresne, Gabriel Grapperon ja Lucas Navarro)

 

“Aiapidu” viib vaataja hüljatud nooblisse majja, kus kahepaiksete paarike avastab ümbritsevat keskkonda ning annab järele oma ürginstinktidele.

 

Lou (USA 2017, 7 min, režissöör Dave Mullins)

 

Kui mänguasju varastav kiusaja rikub terve mänguväljakutäie laste vahetunni, jääb kiusaja teele vaid üks takistus: kaotatud asjade karp.

 

Negative space / Negatiivne ruum (Prantsusmaa 2017, 6 min, režissöörid Max Porter ja Ru Kuwahata)

 

Lugu sellest, kuidas isa õpetab last asju pakkima.

Revolting Rhymes / Vastikud riimid (Suurbritannia 2017, 29 min, režissöörid Jakob Schuh ja Jan Lachauer)

 

Animafilmis saavad kokku Roald Dahli ümbertöötlused klassikalistest muinasjuttudest, mängulised süžeepöörded ja üllatusi pakkuvad lõpplahendused.