fbpx

Päris Rannap

Eesti
2021, 1h 22m
Režissöör
Aleksander Ots, Kaidi Klein
Keel
EESTI

Helilooja ja pianist Rein Rannapi panus Eesti muusikasse on hindamatu, kuid seejuures on tegemist väga keerulise ja vastuolulise isiksusega. Arvukates telesaadetes on vaataja kohtunud just sellise Rannapiga, millisena ta ennast parajasti näidata soovib. Tal on suurepärane võime tõmmata ette mask ja esitada intervjuudes hoolikalt läbikomponeeritud teksti. Kui kaamerad filmivad, läheb Rein oma rolli. Seda rolli võib ta etendada väga värvikalt, tekitades konflikte ja piitsutades lauljaid proovis mahlakate väljenditega.

Filmi režissööre Aleksander Otsa ja Kaidi Kleini paelus ennekõike helilooja isiksus, soov rebida maestrol mask eest ja näidata päris Rannapit, nii palju, kui see vähegi võimalik on. See õnnestus, sest pärast filmi vaatamist oli portreteeritav tulemusest ehmunud, sellisena polnud ta ennast veel kõrvalt näinud. Klein on varasemalt dokumentaalide „Eesti muld ja Eesti Ruja“ ning „Ott Tänak – The Movie“ kaasautor ning Ots samade filmide tegevprodutsent.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Seansid ja piletid
K 1. detsember 20:00
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus