fbpx

Parketil

Паркет
Venemaa, Poola, Suurbritannia, Rumeenia
2020, 1h 30m
Režissöör
Aleksandr Mindadze
Osades
Agata Kulesza, Evgeniya Dodina, Andrzej Chyra, Taavi Eelmaa, Vladimir Mishukov
Keel
VENE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Elegantne ja lummav tangodraama elust ja surmast viib südantlõhestava looni unistustest, illusioonidest ja ohverdustest, mis kõik toimus ka tegelikult A. Mindadzega. Tango asemele võiks panna ükskõik millise ameti, mis hõlmab kogu su aja nii, et unustad elamist nautida.

Ammustel aegadel ümbritsesid kuulsat tangotantsijat Cockatood sära, kuulsus, raha ja armastus. Kui ta järsult oma karjääri lõpetas, muutus kõik. Keegi ei teinud temast enam välja, kuulsus kadus kiiresti. Pärast 25 aastat unustust tuleb Cockatoo tantsupõrandale tagasi. Väga raske on taastada kunagist plastilist liikumist, sest jõud pole enam see ning vigastused ja alkohol on teinud oma töö. Viimast tantsu tantsib ta koos mahajäetud abikaasa Elisabethi ja endise armukese Valenciaga. Tantsu, mis oli nende helges minevikus suur sensatsioon.

Suurepärase rolli teeb elegantne ja šarmantne poola superstaar A. Chyra, kes pole ise varem kunagi tantsinud. A. Kulesza on õppinud balletti ning isegi võitnud Poola telesaate „Tantsud tähtedega“, kuid ta pole kunagi vene keeles rääkinud ega näidelnud. Valgevenes sündinud Iisraeli näitleja E. Dodina ühineb poolakate paariga milonga-tantsuks, millesse on põimitud nooruse mälestused, valu, lootused, õrnus, hirmud, viha, pettused, kired. Selle kõik on salvestanud rumeenlase O. Mutu maagiline kaameratöö.

Edvinas Pukšta

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus