fbpx

Pavarotti

Pavarotti
Suurbritannia, USA
2019, 1h 54m
Režissöör
Ron Howard
Keel
inglise, itaalia
Subtiitrid
eesti, vene

Pavarotti on kahekordse Oscarivõitja Ron Howardi poolt hoole ja armastusega tehtud eluloofilm maailma kõige legendaarsemast ooperilauljast Luciano Pavarottist.

Placido Domingo ütleb filmis, et Pavarotti lihtsalt avas suu ja kõik oli lihtne. Just selline Pavarotti oligi. Ta hakkas laulma ning inimesed kuulasid. Mitte ainult klassikalise ooperi austajad, vaid ka teiste žanrite kuulajad. Pavarotti viis ooperi tavainimeste juurde. Mängleva kergusega tegi ta seda, mida mitte ükski teine ooperilaulja ei olnud varem suutnud – ta näitas, et ka ooper võib olla osa popkultuurist. Miljonid müüdud plaadid, esinemised olümpiamängudel ning ka jalgpalli maailmameistrivõitlustel. Ei olnud kohta, kuhu teda poleks esinema kutsutud.

See oli see, mida suutis Pavarotti lauljana, aga selle võimsa hääle taga oli ka suure hingega mees ja just sellele see film keskendubki. Dokumentaal näitab, kes oli Pavarotti tegelikult. Näeme meest, kes võttis südameasjaks maailmas lokkavat ebavõrdsust vähendada ning korraldas lugematu arv kontserte koos teiste maailmakuulsate lauljatega viletsust ja nälga kannatavate laste heaks.

“Pavarotti” on film mehest, kes suutis muuta maailma paremaks.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus