fbpx

Peaaegu

Presque
Prantsusmaa, Šveits
2021, 1h 32m
Režissöör
Bernard Campan, Alexandre Jollien
Osades
Bernard Campan, Alexandre Jollien, Tiphaine Daviot
Keel
PRANTSUSE
Subtiitrid
EESTI, VENE

“Peaaegu” on inspireeritud filmi ühe režissööri Alexandre Jollieni enda elust. Auhinnatud kirjanik ja filosoof, nüüd ka siis režisöör, stsenarist ning näitleja Alexandre mängib filmis Igorit, kes vaatamata oma puudest tingitud eluraskustele on ütlemata elujaatav. Tema päevi täidavad orgaaniliste juurviljade kojukande pakkumine ning filosoofide tsiteerimine. Ja filosoofe teab ta palju. Nietzshe, Platon, Montaigne ja Spinoza saavad läbi Igori omajagu sõna, kõik need on mantrad, mille järgi Igor oma elu elab. Ta üritab küll oma puudest tingitud inetust kohtlemisest üle olla, kuid ebakindlus kimbutab tedagi.

“Peaaegu” teine režissöör Bernard Campan mängib filmis matusebüroo omaniku Louisi, kel on omajagu matuseid ära majandada. Louis on alati viisakas, kuid ei suhtle kellegagi rohkem, kui just hädapärast vaja. Hetkel on tal käsil matus, kus kaks ex’i ei suuda kadunukese ärasaatmise osas kuidagi kokkuleppele jõuda (“Me ei lõika teda ometi pooleks!”) ning koer, kes on hetkel rohkem tüliks kui rõõmuks.

Kahe mehe teed ristuvad ning nad satuvad koos omamoodi road tripile. Teate küll, kuidas need road tripi lood lähevad. Alguses pole tegelastel nagu miskit ühist. Mida aeg edasi, seda rohkem õpitakse üksteist tundma ning andakse üksteisele nii mõnigi õppetund. Igor meelitab lõpuks oma piiritu elujaatusega Louisi kookonist välja ning julgustab teda elule võimalust andma. Igor raputab teekonna käigus endast maha mida-teised-minust-arvavad-ebakindluse.

Filmi liigitatakse küll kui komöödia, mida see kindlasti ka on, kuid peamiselt on see ikka hea-tuju-fim. See toidab hinge ning kinosaalist lahkudes on meel tunduvalt rõõmsam.

Ekraanil

SEPTEMBER 2022
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus