fbpx

Peegelpildis

Spogulis
Läti, Leedu
2020, 1h 30m
Režissöör
Laila Pakalnina
Osades
Madlēna Valdberga, Elza Leimane, Lauris Dzelzītis, Gatis Gāga, Kaspars Gods, Ģirts Krūmiņš
Keel
LÄTI
Subtiitrid
EESTI

Muinasjutud on lood, mida meile lapsena räägitakse ning mida me täiskasvanuna enda ümber kõikvõimalikes karakterites taaskohtame.

Režissöör ja stsenarist Laila Pakalniņa on oma isepäiselt filmikeele ja narratiiviga eksperimenteeriva loominguga teinud ilma nii filmifestivalidel, mis jäävad seitsme maa ja mere taha, kui ka möödunud aastal siinsamas PÖFFi programmis dokumentaalfilmiga „Lusikas“ („The Spoon“). Juba 1998. aastal põimis tema Cannes’is linastunud film „King“ („The Shoe“) muinaslugusid ühiskonnakriitikaga. Sedapuhku on „Tuhkatriinu“ järel kord „Lumivalgekese“ käes. Kes meist ei mäletaks kurja võõrasema, kelle halvaendelisusest andis aimdust piiritu eneseimetlus oma peegelpildilt igapäevast kiidulaulu nõudes? Tänapäeval räägivad inimesed regulaarselt oma peegelpildiga kordi rohkem, kui kuri võõrasema seda kogu muinasjutu vältel tegi. „Peegelpildis“ paigutab aga „Lumivalgekese“ maailma jõusaali, kus otsitakse CrossFitist valatud higipisarate saatel vastust küsimusele, kes on kõige tugevam ja vastupidavam siin ilma peal. Selles loos räägivad kõik ühtviisi oma peegelpildiga, milleks on kelmika mänglevusega asetatud vaataja perspektiiv. Mida näeb inimene, kes vaatleb ainuüksi iseennast, ja mis jääb selle kõige taustal märkamata? „Peegelpildis“ serveerib vastuseid kõrgel kunstilisel tasemel, pelgamata seejuures absurdihuumori pikantsust.

Elise Eimre

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Seansid ja piletid
K 1. detsember 18:00
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus