fbpx

Piimahambad

Babyteeth
Austraalia
2019, 1h 58m
Režissöör
Shannon Murphy
Osades
Eliza Scanlen, Toby Wallace, Ben Mendelsohn, Essie Davis
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI, VENE

Esimese armastuse võimsad tunded tabavad Millat kõige ebasobivamal ajal. Milla on ravimatult haige, aga tema armastatu Moses on tagasihoidliku kaliibriga narkoärikas. Tüdruku vanemad on armsa lapse õnne heaks valmis kõrvale heitma korraliku kasvatuse põhimõtted, et Milla saaks ülepeakaela sukelduda armastusse.

Komöödia ja tragöödia vahel balansseerivas filmis rikutakse kõiki reegleid, viskutakse tunnetekeerisesse, mille kauneimad hetked kestavad kauem kui elu ise. Filmi peaosas on Austraalia näitlejanna Eliza Scanlen, kes hiljuti säras “Väikestes naistes”, kaasa teevad Tähesõdade ja Marveli filmidest tuntud Ben Mendelsohn ning Veneetsia filmifestivalil parima noore näitleja auhinnaga pärjatud Toby Wallace.

2019. aastal Veneetsias esilinastunud “Piimahambad” tabas ajakirja Variety sõnul festivaliprogrammi kui värskendav sõõm puhast õhku. Kriitikute vaimustus filmist on olnud üsna üksmeelne. Esile tõstetakse oskuslikult näidatud esimese armastuse lugu, kuid sama oluliseks peetakse ka usutavaid peresuhteid. Režissöör Shannon Murphy ja stsenarist ning filmi aluseks oleva näidendi autor Rita Kalnejais tahtsid “Piimahammastes” näidata teismeliste ja nende vanemate tõelisi suhteid, laskumata sentimentaalsusesse, samas heitumata situatsioonide absurdsusest ja ebatavalisel moel väljendatud armastusest.

Ekraanil

JAANUAR 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus