fbpx

Pime mees, kes ei tahtnud näha Titanicut

Sokea mies joka ei halunnut nähdä Titanicia
Soome
2021, 1h 28m
Režissöör
Teemu Nikki
Osades
Marjaana Maijala, Petri Poikolainen
Keel
SOOME
Subtiitrid
INGLISE

Jaakko ja Sirpa ei ole kunagi teineteist näinud, kuid räägivad telefonitsi iga päev. Jaakko on pime puudega mees, kes liigub ratastoolis. Ta armastab Sirpat. Kuuldes naiselt šokeerivat uudist, otsustab ta oma seisundist hoolimata otsekohe tema juurde sõita. Tegelikult on tal ju vaja loota võõraste abile vaid viies etapis: kodust taksosse; taksost vaksalisse, vaksalist rongile, rongilt taksole ja taksost… Sirpa juurde.
Intensiivne ja ebatüüpiline action-thriller mehest, kes peab läbi käima põrgust, et jõuda oma armsama juurde. Kogu linateos on üles võetud pimeda Jaakko perspektiivist, palju on lähikaadreid, meest ümbritsev maailm on tihti udune.

„Pime mees, kes ei tahtnud näha Titanicut“ on Soome režissööri Teemu Nikki („Halastushukkaja“, PÖFF 2017) viies täispikk mängufilm. Nikki stiili võiks kirjeldada kui heatahtlikku, kuid häbitult poliitilist satiiri inimkonna aadressil. Ta ei ole mitte kunagi näinud filmi „Titanic“.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus