fbpx

Ruut

The Square
Rootsi, Saksamaa, Prantsusmaa, Taani
2017, 2h 22m
Režissöör
Ruben Östlund
Osades
Claes Bang, Elisabeth Moss, Dominic West, Terry Notary
Keel
rootsi, inglise
Subtiitrid
eesti, vene

Kunstimuuseumi kuraator Christian teeb eelreklaami inimlikku usaldust ja ligimesearmastust propageerivale näitusele, kuid langeb ise sulide ohvriks ning jääb ilma rahakotist, telefonist ja mansetinööpidest. Kolleegi soovitatud kaval nüke toob Christianile küll maise varanduse tagasi, aga selgi on ebameeldiv kõrvalmõju ning ka muretu üheöösuhtena kavandatud afäär annab ootamatult valusa tagasilöögi. Mitte lõpp hea, kõik hea, vaid algus mokas, kõik kihvas.

Koos „Mandariinidega“ parima võõrkeelse filmi Kuldgloobusele kandideerinud laviinidraama „Vääramatu jõud“ (2014) lavastaja Ruben Östlund ei ole vaatajale kunagi armu andnud ja kimbutab teda väsimatult edasi. Ehkki „Ruutu“ on nimetatud komöödiaks, teeb see nalja vaid neile, keda siin kujutatud räigelt piinlikud olukorrad sugugi ei puuduta või kes puudutuse sisimas maha salgavad. Ülejäänud nutavad ja kiidavad.

Film võitis 2017. aastal Cannesi Filmifestivalil Kuldse Palmioksa, tegi puhta töö Euroopa filmiauhindadel ning on Rootsi kandidaat võõrkeelse filmi Oscari nominendiks.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus