fbpx

Sea aasta

Eesti
2021, 57m
Režissöör
Raimo Jõerand
Keel
EESTI

Dokumentaalfilm elust planeedil Eesti.

Jälgides sündmusi ühel vastuolusid täis aastal meie riigi lähiajaloos – aastal 2019, on autor loonud laiahaardelise visuaalse essee meie ees seisvatest tõsistest väljakutsetest. Olles sada aastat tagasi võitnud vabadussõja ja laulnud end vabaks ka Nõukogude okupatsioonist, tuleb meil nüüd asuda oma maad kaitsma kõige kavalama vaenlase, iseenda eest. Kas me suudame sellega hakkama saada?

Filmi autor Raimo Jõerand on oma senises filmiloomingus käsitlenud Eesti ajaloo jaoks olulisi sündmusi: oma riigi loomist 1917-1920 (“Hetk ajaloos”), selle langemist 1944 (“Sinimäed”) ja taasloomist 1992-1994 (“Rodeo”). Millisena mäletatakse tulevikus aga meie praegust aega, millised hetked on määratud kestma kauem – seda saab otsustada iga tänapäeva filmitegija just nüüd, lähtudes oma parimast teadmisest, tunnetest ja eelaimustest.

Film “Sea aasta” heidab avara pilgu ühele aastale meie lähiajaloos – aastale 2019, mis tõi eredalt esile Eesti rahva polariseerumise nii poliitilises kui ka põlvkondlikus plaanis. Pooli valimata ja liigsete selgitusteta on filmis näidatud sündmused vaadatavad mõtlemapaneva loona ühe rahva ja riigi jõudmisest tööstusajastu loojangule.

Ekraanil

VEEBRUAR 2021
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus