fbpx

Sipelga 14

Eesti
2006, 2h 54m
Osades
Jan Uuspõld, Dan Põldroos, Meelis Adamson, Martin Padar
Keel
EESTI

Vulgaarne, legendaarne ja kohutavalt naljakas – Tartu Elektriteatri suvekinos linastub kultuslik teleseriaal Sipelga 14. Kodumaine komöödiaklassika viib meid kuulsusrikka Õnne 13 naabruses asuvale Sipelga tänavale, mille majas nr 14 pesitsevad sootuks teistsugused tegelased kui Alma või Johannes. Sellelt aadressilt leiame Eesti esimese kosmonaudi Jaan Zorro, kroonilise alkohooliku Uno Nisu, naistejuuksur Mardi koos oma naise ja kurja ämmaga, rullnokad Petsi ja Aiku ning aeg-ajalt astub läbi ka Martin Müürsepa ehk Mürka tagumik, imetillukese palgaga inspektor Kukeke või hulluarst doktor Liiv. Sarja menu aluseks sai ennekõike peaosaliste Jan Uuspõllu ja Dan Põldroosi loodud uskumatu värvikate tegelaste galerii ja stsenaristide Andrus Kivirähu ja Mart Juure kongeniaalne stsenaarium, mis vaatajate vastuvõtuvõimet üha hullemate olukordadega testis. Sipelga 14 tugines varasemale menukale komöödiaseriaalile Wremja, mille parimatest paladest produtsent Ivar Vigla selle kokku pani. On viimane aeg tuua see vaatajaid vaimustanud ja vihastanud kultusteos suurele ekraanile.

Linastuvad seriaali kõik kaheksa osa kogupikkusega 2 tundi ja 54 minutit. Ennekuulmatu maratonseanss saab teoks Kanal 2 ja Eesti Meedia lahkel kaasabil.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus