fbpx

Skoor

The Score
Suurbritannia
2021, 1h 40m
Režissöör
Malachi Smyth
Osades
Will Poulter, Johnny Flynn, Naomi Ackie, Lydia Wilson, Roger Ashton-Griffiths
Keel
INGLISE
Subtiitrid
EESTI, INGLISE

Filmistsenaariumite kirjutamise kogemusega (sealhulgas Tanel Toomi veel tootmisjärgus oleva teise täispika mängufilmi stsenarist) Malachi Smyth on lavastanud debüütfilmi kui iseenda tekstil põhineva omapärase briti pätimuusikali. Selle ebatavalise muusikali teebki võluvaks just muusikalile mitteomase, pigem nostalgilise proge/folkroki lüürika, mis sujuvalt dialoogist tegelaste siseilma kandub ja tegevust edasi kannab.

Kahe ohtralt „filosofeeriva“ väiksekaliibrilise päti tee viib teeäärsesse kohvikusse, kus peaks toimuma 20 000-naelane tehing. Kuid ootamatud sündmuste keerdkäigud lükkavad tehingu edasi ja lugu võtab romantilise ja siis üha pingelisema pöörde.

Muusika on filmile kirjutanud Inglismaal muusiku ja näitlejana tuntud Johnny Flynn, keda viimati võis näha klassikalises romantikafilmis „Emma“ ja kõrget muusikalist taset nõudvas David Bowie eluloofilmis „Stardust“. Flynn esitab koos oma bändiga „Johnny Flynn & The Sussex Wit“ kogu filmi muusika. Lisaks sellele pani ta kokku ka kogu filmi ülejäänud heliriba. Lisaks Flynnile teeb filmis oma karjääri tõsiseimalt võetava rolli noor Will Poulter („Narnia kroonikad: Koiduränduri teekond“, „Me oleme Millerid“, „Jaanipäev“ jpt), kelle kehastatud tegelase romantiliste huvide sihtmärk on laulja ja näitlejanna Naomi Ackie („Star Wars: Skywalkeri tõus“) kehastatav tegelaskuju. Naomit näeme ka tuleval aastal Whitney Houstoni eluloofilmis „I Wanna Dance with Somebody“.

Dagmar Raudam

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus