fbpx

Souli suvi

Summer of Soul (...Or, When the Revolution Could Not Be Televised)
USA
2021, 1h 58m
Režissöör
Questlove
Keel
INGLISE

Ahmir „Questlove” Thompsoni tunnustatud režiidebüüt on võimas ja kaasahaarav dokumentaal. Osalt on see muusikafilm, osalt ajaloosalvestis, mis keerleb ümber legendaarse sündmuse, kus tõsteti au sisse mustanahaliste ajalugu, kultuur ja mood. 1969. aastal filmiti Mount Morris Parkis ‒ vaid 15 km kaugusel Woodstockist ‒ kuue nädala jooksul Harlemi kultuurifestivali. Salvestis oli pea täiesti ununenud, kuniks hiljuti taasavastati. „Souli suvi” toob ilmsiks, kui olulist rolli mängib ajalugu meie hinge heaolus ning film on ausambaks muusika tervendavale väele rahututel aegadel, nii minevikus kui olevikus. Filmis näeme kontsertülesvõtteid esinejaist nagu Stevie Wonder, Nina Simone, Sly & The Family Stone, Gladys Knight & The Pips, Mahalia Jackson, B.B. King, The 5th Dimension ja paljud teised.

„Souli suvi (ehk kui revolutsiooni polnud võimalik üle kanda)” esilinastus Sundance’I filmifestivalil, kus pärjati nii žüriipreemia kui ka publikuauhinnaga. Film on ka Oscarite eelvalikus parima dokumentaalfilmi kategoorias.

NB! Film linastub ilma subtiitriteta.

Tulenevalt jätkuvast koroonaviiruse ohust ning hetkel kehtivatest tervisekaitse nõuetest saab kinoseansse külastada ainult Covid-19 passi esitamisel.

Loe lähemalt kino töökorrladusest ja hetkel kehtivatest reeglitest siit.

Seansid ja piletid
K 9. veebruar 20:00
Osta pilet
Vabu kohti 80
Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus