fbpx

Süda tuksub tuks-tuks-tuks

Explota, Explota
Hispaania
2020, 1h 57m
Režissöör
Nacho Álvarez
Osades
Ingrid García Jonsson, Verónica Echegui, Natalia Millán, Pedro Casablanc, Fernando Tejero
Keel
HISPAANIA
Subtiitrid
INGLISE, EESTI

1970ndatel, kui riik vaevles diktatuuri režiimi tsensuuri käes, on noorel tantsijannal Marial raskusi enese vabalt väljendamisega, et oma ellu veidigi rõõmsaid värve tuua. Ta püüdleb oma unistuse poole – saada teletäheks – ja tema lugu jutustatakse läbi Raffaella Carra unustamatute hittide.

Maria põgenemine peigmehe juurest kiriku altari eest Roomas ja lend Madridi on üks selle muusikali pöördepunktidest. Varsti võetakse ta telesaate tantsutruppi, millest saabki alguse põnev muusikal täis kirevaid värve, rõõmu ja tolleaegset muusikat, kuhu on põimitud ka mõned kuulsad ühiskonnakriitilised laulud.

Algaja režissöör Nacho Álvarez näitab 70ndate Hispaania ühiskonna eri tahke ajal, mil riik ootas pikisilmi diktatuuri alt vabanemist ja valmistus ärkama välismaailmast tulevate ideede põhjal. Kui te veel pole kursis sellega, kes on Raffaella Carrà, tuleb tulla Lõunasse ning minna kaasa hea tuju ja optimismiga, mida filmi karakterid endas kannavad. Vaatamata paarile värske režissööri „näpukale“ jääb kinost lahkudes näole naeratus, sest see film on nagu karaokepidu, mida me kõik aeg-ajalt vajaksime.

Javier Garcia Puerto

Ei leia sobivat seanssi? Jäta meile teade ning anname teada, kui filmile tuleb kavasse uus seanss. Telli teavitus